Co się stało z gen. Benediktowem?

25 października portal niezalezna.pl podał najnowszą wersję zamachu smoleńskiego[1], a 26 października opublikowała ją „Gazeta Polska”. Media Tomasza Sakiewicza powołują się tym razem na domniemany tajny raport Federalnej Służby Wywiadowczej RFN (Bundesnachrichtendienst – BND) z 29 marca 2014 roku, ujawniony przez niemieckiego dziennikarza Jürgena Rotha w książce pt. „Smoleńsk. Spisek, który zmienił świat”. Z owego raportu BND ma wynikać, że zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i polską delegację w Smoleńsku dokonała tajna grupa operacyjna Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji pod dowództwem gen. Jurija Desinowa. Owa tajna grupa FSB miała stacjonować w Połtawie na Ukrainie jako jednostka Służby Bezpieczeństwa Ukrainy pod kierownictwem Dmytra Stelanowego (sic!). Najlepszy fragment: „zlecenie dotyczące przeprowadzenia zamachu na Tu-154 pochodziło bezpośrednio od [funkcja zaczerniona] T. [nazwisko wysokiej rangi polskiego polityka zaczernione] do Desinowa”. Ten T. to pewnie ówczesny premier III RP. Donald Tusk wydający „zlecenie” dokonania zamachu na Kaczyńskiego Federalnej Służbie Bezpieczeństwa Rosji… Naprawdę piękne! Ciekawe czy wymyślił to sam Sakiewicz, czy jednak nieustannie promowany w jego mediach Antoni Macierewicz.

A co z gen. Benediktowem? Bo w grudniu 2011 roku „Gazeta Polska Codziennie” pisała, że za zamachem w Smoleńsku stał gen. Władimir Benediktow, ur. w 1963 roku w Niżnym Tagile na Uralu, zastępca dowódcy wojsk transportowych Rosji i szef tajnego centrum dowodzenia „Logika” w Moskwie[2]. Autorami artykułu o gen. Benediktowie byli wówczas Artur Dmochowski i Ukrainka Olga Alehno. O tym, że Benediktow mógł uczestniczyć w „działaniach przestępczych” (w domyśle przeciw Kaczyńskiemu) świadczyło ich zdaniem to, że miał wykorzystywać wojskowe samoloty transportowe do „masowego przewozu nielegalnego spirytusu Royal”. I nagle gen. Benediktow zniknął, i mamy gen. Desinowa, któremu zbrodnicze rozkazy wydaje Donald Tusk. A co z gen. Benediktowem? Wyparował razem z nielegalnym spirytusem „Royal”? Red. Sakiewicz myśli pewnie, że ludzie nie pamiętają co jego gazeta pisała pięć lat temu. Są jednak tacy, którzy pamiętają. Np. Bohdan Piętka został obdarzony przez Pana Boga/naturę (do wyboru dla wierzących i niewierzących) wyjątkowo dobrą pamięcią.

[1] „Imiona, nazwiska, jednostki. Zobacz kto stał za smoleńskim zamachem”, http://www.niezalezna.pl, 25.10.2016.

[2] O. Alehno, A. Dmochowski, „Generał, który dowodził operacją Smoleńsk”, cyt. za: http://www.wolnapolska.pl, 1.12.2011.

Bohdan Piętka

Oświęcim, 26 października 2016 r.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s